Pamiętajmy o izolacji cieplnej oraz akustycznej

Izolacja termiczna i akustyczna wnętrza jest nadzwyczaj ważnym szczegółem projektu mieszkania, domu lub przestrzeni użytkowej. W ostatnich latach zapotrzebowanie na wysokiej jakości materiały, jakie zdołałyby zapewnić izolację o ogromnej efektywności zdecydowanie wzrosło. Polacy są coraz to o wiele bardziej świadomi tego, że to od nich samych zależy, czy będą żyli w wygodnych warunkach i poprawnie czuli się we własnych nieruchomościach.

Dzisiejszy materiał o wysokiej efektywności

Do izolacji wykorzystuje się różnorodnego typu tworzywa, spośród których na nadzwyczajną uwagę zasługuje bez kwestionowania podłoże gumowo – korkowy (czyli tzw. Gummikork). Materiał ten bezbłędnie sprawdza się podczas wykładania posadzek, zdecydowanie intensyfikując izolację cieplną i akustyczną. Cechuje go wielka wytrzymałość, żywotność oraz łatwość użycia – tworzywo to sprzedawane jest na ogół w rolkach, które wystarczy najzwyczajniej w świecie równomiernie rozwinąć na podłodze.

Z jakiej przyczyny izolacja jest tak istotna?

O tym, jak istotna jest akustyczna i termiczna izolacja posadzki nie należy bodaj nikogo przekonywać. Zwłaszcza w przypadku mieszkania w bloku – dzięki trafnej izolacji możemy liczyć na to, że odgłosy tego co robimy w mieszkaniu nie przedostaną się do mieszkania sąsiadów, dzięki czemu unikniemy konfliktów z nimi. Bodajże każdy, kto przebywał kiedykolwiek w bloku, jest w stanie opowiedzieć kilka lub ewentualnie kilkanaście historii połączonych z wybuchem kłótni na tle hałasu wywołanego przez któregoś z lokatorów budynku. Należyta izolacja to nie wyłącznie gwarancja większego spokoju, jednak też dowód na poszanowanie praw naszych sąsiadów.

Separacja cieplna najważniejsza jest tudzież zimą. Im więcej ciepła uda nam się zatrzymać w pokoju, tym mniej energii będziemy musieli użyć do jego ogrzania, a co za tym chodzi – wydamy na nagrzewanie mniej pieniędzy.