Dlaczego banki odmawiają zaciągnięcia kredytów?

Banki są instytucjami zaufania finansowego. Działają według bardzo dokładnie określonych reguł. Są one zobowiązane do oferowania swoim klientom tylko produktów posiadających potwierdzenie określonego bezpieczeństwa finansowego dla obu stron umowy. Nie mogą więc nakładać zbyt dużych należności, marż i procentów.
Zabezpieczając się przed przyznaniem pożyczki osobom nieposiadającym zdolności kredytowej, banki sprawdzają historię kredytową swoich pożyczkobiorców. Wykorzystują w tym celu bazy BIG, ERIF, ZFD, czy BIK.
Banki odmawiają udzielenia pożyczek osobom, które nie mogą zweryfikować się wiarygodnością finansową, czyli według banku, nie będą mogły bezproblemowo spłacać rat kredytowych.
Do sprawdzenia zdolności pożyczkowej potencjalnego klienta korzysta się z wielu parametrów. Należą do nich: dochód kredytobiorcy, liczba lat, liczba kart kredytowych, które posiada, miesięczne opłaty, liczbę osób w rodzinie, stan cywilny kredytobiorcy, forma umowy o pracę, posiadane środki trwałe, a także typ pożyczki.

Kredyty bez zdolności wypłacalności mogą być udzielane tylko przez parabanki . Nie są one ograniczone takimi utrudnieniami prawnymi, nakładanymi z góry.
pożyczka bez zdolności kredytowej w parabanku dostępna jest dlatego gdyż firmy te nie korzystają z baz treści gospodarczej lub korzystają tylko z części z nich. Kredytobiorcy, których historia zadłużenia nie jest bardzo zła mogą oczekiwać na otrzymanie pożyczki.

Aby wybrać najkorzystniejszy kredyt bez zdolności kredytowej, należy dobrze zapoznać się z ofertami równych parabanków. W tym celu najlepiej jest sięgnąć po urządzenie internetowe nazwane porównywarką pożyczkową. Tworzy ona zestawienia ofert ze względu na ich różne wyróżniki. Bierze pod uwagę zarówno kwotę pożyczki, termin jej zwrócenia, ilość rat. Można również odszukać nieznane dotąd produkty finansowe, które mogą okazać się dla nas najodpowiedniejszym rozstrzygnięciem.